• Sukcesy lekkoateltyczne

• Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy - Weronika Nagięć (jej trenerem jest pan Maciej Giza) w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 zdobyła złoty medal w biegu na 60 m przez płotki. Serdecznie gratulujemy! Warto wspomnieć również, że w czasie tych mistrzostw Katarzyna Serek (bieg na 1000m) i Emilia Skimina (bieg na 600m) poprawiły swoje rekordy życiowe.

• Zajęcia na Akademii Górniczo-Hutniczej

• 22 stycznia uczniowie klasy 3e mieli możliwość zapoznania się z działalnością naukowo-badawczą Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Prof. dr hab. inż. Jerzy Wiciak przybliżył im podstawowe zagadnienia działalności Wydziału, którymi są: mechanika, budowa i eksploatacja maszyn, automatyka i robotyka oraz mechatronika. Wydział w sposób ciągły zmienia i dostosowuje profil kształcenia tak, aby studenci zdobywali wiedzę na kierunkach, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie przemysłu i gospodarki.

Młodzież pod opieką pani Gabrieli Woźniak-Kowalik i pani Iwony Pluty zwiedziła laboratoria i miała możliwość obserwować prace związane z konstrukcją robotów przemysłowych i medycznych oraz samodzielnego sterowania modelami pokazowymi.

• Czytelnia otwarta

• 22 stycznia została oficjalnie otwarta czytelnia szkolna, która mieści się w dawnej sali językowej 38.

Ze względu na sąsiedztwo biblioteki jesienią po otwarciu trzeciego piętra rozpoczął się remont tego pomieszczenia. Ściany zostały odnowione, zakupiono nowe meble w stylu skandynawskim. W styczniu przyjechały regały.

Nad dobra atmosferą w czytelni czuwają znane polskie poetki i poeci oraz pisarki i pisarze między innymi Bruno Schulz, Maria Konopnicka czy Władysław Reymont. Karykatury autorstwa Eryka Lipińskiego oprawione w białe ramy doskonale wyglądają na jasnoszarych ścianach. Dużo różnorodnych roślin doniczkowych na parapetach, podłodze i regałach czyni to miejsce przytulnym i wyjątkowym. W czytelni oczywiście obowiązuje kulturka, o czym przypomina Akira. Czytelnia będzie otwarta w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

ZAPRASZAMY!

• Aktywni młodzi!

• W dniach 21-24 stycznia uczestnicy projektu "Aktywni młodzi" brali udział w warsztatach stacjonarnych dotyczących współpracy zespołowej. Jest to kolejne działanie w ramach projektu po indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym. Już w lutym uczestnicy projektu będą brali udział w 3-dniowych warsztatach wyjazdowych.

• Kolejny sukces sportowy

• W powiatowych rozgrywkach w piłce ręcznej dziewcząt, które odbyły się 21 stycznia, nie było mocnych na reprezentację naszego LO. Dziewczyny pewnie i z dużą przewagą bramkową wygrały wszystkie spotkania i awansowały do półfinałów wojewódzkiej licealiady. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszej grze!