- Godziny pracy biblioteki dla uczniów w tym semestrze:
poniedziałek: 7.30- 16.30 bez lekcji 2 i 3
wtorek: 14.00- 16.30
środa: 9.30- 16.30 bez lekcji 3 i 8
czwartek: 7.30- 16.30 bez lekcji 3 i 7
piątek: 12.00- 16.30 bez lekcji 7Godziny pracy biblioteki mogą ulec zmianie ze względu na organizację pracy szkoły.nauczyciel bibliotekarz mgr Iwona Białek
Historia biblioteki szkolnej
Biblioteka jest integralną częścią szkoły od początku jej istnienia. Z istniejącej dokumentacji wiemy, że w roku 1921 biblioteka była podzielona na bibliotekę uczniowską i nauczycielską. W 1936 roku dla biblioteki uczniowskiej wydzielono osobne pomieszczenie, a w następnym roku szkolnym księgozbiór został uporządkowany z podziałem na działy według przedmiotów. Poszczególnymi działami zajmowali się nauczyciele uczący danych przedmiotów. Z zasobów biblioteki korzystała cała młodzież. Czytelnia dla uczniów była zorganizowana przy świetlicy szkolnej. W roku 1936 wydzielono osobne, nowe pomieszczenie dla biblioteki, połączono bibliotekę uczniowską nauczycielską, a w 1938 r. ponownie uporządkowano cały księgozbiór. Dzięki uczniom i ówczesnemu woźnemu udało się zabezpieczyć i przechować zbiory i katalogi w okresie II wojny światowej.
Po wojnie, w roku 1946, po raz kolejny zaczęto reorganizować bibliotekę szkolną. W szkole istniała jedna biblioteka dla uczniów i nauczycieli. Przy kompletowaniu księgozbioru zwracano szczególna uwagę na zakup lektur szkolnych. Duże zasługi w prowadzeniu biblioteki miał dr Tomasz Żywiec, który opiekował się zbiorami do 1950 r. Propagował czytelnictwo wśród uczniów, za co dostał w roku 1953 „Dyplom uznania za pracę nad upowszechnianiem czytelnictwa i książki”. W 1950 r. opiekę nad biblioteką szkolną przejęła Bogusława Habas. Księgozbiór był stale powiększany dzięki zakupom nowych książek, wymianie księgozbioru z innymi bibliotekami i darom. Kolejno biblioteką opiekowały się: Danuta Szebesto, Alojza Kasprzycka, Iwona Wania. W roku szkolnym 2000/ 2001 biblioteka znalazła swoje nowe miejsce w szkole. Obecnie biblioteką szkolną opiekuje się Iwona Białek. Biblioteka liczy 9273 woluminy. Całość prac bibliotecznych jest prowadzona za pomocą komputerowej bazy MOL. W bibliotece wydzielone jest archiwum, w którym znajdują się książki wydane przed rokiem 1945.Użytkownikami biblioteki są wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. W styczniu 2020 roku otwarto czytelnię dla uczniów. Trwają intensywne starania, aby stale uaktualniać księgozbiór biblioteki, który sprosta wymaganiom i zainteresowaniom młodzieży. Między innymi biblioteka brała udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego zakupiono 509 książek za kwotę 15 000 zł.