• Planowane oddziały

    • KLASA HUMANISTYCZNA (1A)

     Zapraszamy do niej zainteresowanych naukami humanistyczno – społecznymi. Gruntowne przygotowanie z zakresu języka polskiego, historii oraz rozszerzonego języka obcego pozwoli Ci rozwijać twórcze myślenie i skuteczne porozumiewanie się.   W przyszłości możesz zostać studentem prawa i administracji, stosunków międzynarodowych, kulturoznawstwa.

      

     KLASA SPOŁECZNO - GEOGRAFICZNA (1B)

     Zapraszamy do niej zainteresowanych naukami społeczno-przyrodniczymi. Rozszerzone zajęcia z wiedzy o społeczeństwie, geografii i języka obcego przygotowują do studiowania na kierunkach ekonomicznych, politologicznych, turystycznych.

      

     KLASA BIOLOGICZNO - CHEMICZNA (1C)

     Uczniowie tej klasy to osoby zainteresowane problematyką prozdrowotną, pasjonaci biologii i chemii. Lekcje w terenie, zajęcia w ogrodzie botanicznym, doświadczenia chemiczne uatrakcyjniają ofertę tej klasy. Wybierając oddział biologiczno – chemiczny, zdobędziesz podstawy do kontynuowania nauki na kierunkach medycznych, kosmetologii, fizjoterapii, weterynarii, wychowaniu fizycznym oraz biotechnologii.

      

     KLASA PSYCHOLOGICZNO - PRZYRODNICZA (1D)

     Ukończenie klasy, w której na poziomie rozszerzonym realizowana jest biologia, język polski oraz język obcy, zapewnia możliwość kontynuowania nauki na kierunkach zarówno przyrodniczych, jak i społecznych i humanistycznych. Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania z zakresu nauk humanistycznych i przyrodniczych.

      

     KLASA INŻYNIERSKA (1E)

     Jeżeli wiążesz swoją przyszłość z naukami ścisłymi i technicznymi, fascynują Cię konstrukcje, nowoczesne technologie, jesteś kreatywny i innowacyjny - wybierz klasę inżynierską! Matematyka i fizyka realizowane w zakresie rozszerzonym zagwarantują Ci możliwość studiowania na kierunkach takich jak: automatyka i robotyka, budownictwo, informatyka, inżynieria i nowe technologie. Rozszerzony język obcy z elementami języka technicznego ułatwi Ci możliwość studiowania za granicą.

      

     KLASA MATEMATYCZNO - GEOGRAFICZNA (1F)

     Rozszerzona matematyka i geografia to gwarancja rozwijania pasji nauk ekonomiczno – społecznych. Rozszerzony język obcy pozwoli dopasować poziom grupy językowej do twoich umiejętności. Ukończenie klasy stwarza szeroki wachlarz możliwości wyboru studiów zarówno technicznych, ekonomicznych, turystycznych, menedżerskich.

      

     KLASA MENEDŻERSKA (1G)

     Ukończenie klasy, w której na poziomie rozszerzonym realizowana jest matematyka, biznes i zarządzanie oraz język obcy gwarantuje wyposażenie absolwenta w kompetencje menedżerskie niezbędne do ukończenia studiów ekonomicznych, technicznych lub prowadzenia własnej firmy. Praktyczny wymiar przedmiotu biznes i zarządzanie w tym praca metodą projektów umożliwia swobodne poruszanie się po świecie finansów i gospodarki.

    •  

  • Kontakty

   • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 18
   • tel 12 278 32 77 fax 12 288 08 35
   • ul. Marsz. J. Piłsudskiego 18, 32-020 Wieliczka Poland
   • Adres elektronicznej skrzynki podawczej LOMatejko475/SkrytkaESP
  • Logowanie