• Zdalna Szkoła

• Powiat Wielicki realizuje projekt “Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie  kształcenia zdalnego”. Łączna wartość wydatków powiatu wynosi 100 000,00 zł i w całości jest pokrywana ze środków dotacji.

Celem projektu jest zapewnienie w szkołach prowadzonych przez Powiat Wielicki dostępu do sprzętu umożliwiającego realizację podstawy programowej w formie zdalnej. W ramach projektu zaplanowano zakup 90 sztuk laptopów, 63 sztuk kamer internetowych, 5 drukarek oraz specjalistycznego oprogramowania Boardmaker Dynamically PRO (program wspierający komunikację alternatywną, służy do tworzenia interaktywnych plansz komunikacyjnych i jest wykorzystywany w pracy z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi).

Efektem realizacji projektu jest zapewnienie możliwości prowadzenia zdalnej edukacji 4 prowadzonych przez Powiat szkołach w odniesieniu do uczniów i uczennic, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych w formie zdalnej. W ramach realizacji projektu Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce otrzymało 32 laptopy Lenovo T430i. Sprzęt został użyczony do realizacji zajęć w formule zdalnej.

Projekt jest finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1  Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich  przepustowościach.

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W tym wyjątkowym roku szkolnym zakończenie roku będzie miało szczególny charakter. Chcemy umożliwić uczniom osobisty odbiór świadectw przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Wszystkich chętnych zapraszamy według harmonogramu podanego w tabeli. Świadectwa uczniów nieobecnych, będą do odebrania w sekretariacie szkoły w okresie wakacyjnym w godzinach 9.00-13.00.

26 czerwca piątek – klasy 1pe,2b,1ga, 2c, 1pb, 2a, 1pf

29 czerwca poniedziałek – klasy 1pa, 1pc, 2d, 2e, 1gb, 1gf,1pd

30 czerwca wtorek – klasy 1gd, 1gc, 1ge, 2f

Szczegóły w tabeli, proszę pamiętać o posiadaniu maseczki i dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

Harmonogram rozdania świadectw

• Przydział sal na egzamin maturalny

Drodzy maturzyści,

w załączniku zamieszczono aktualny przydział sal na egzamin maturalny wraz z przydziałem wejść oraz wyjść w każdym dniu egzaminu. W tabeli znajduje się również informacja o miejscu przechowywania rzeczy osobistych. Bezwzględnie prosimy zapoznać się z dokumentem.