• "Matematyka w Przyrodzie"

     • Z radością informujemy, że uczennice klasy 2a: Julia Hoffman, Zuzanna Lasko-Sielawa, Anna Leśniak oraz Oliwia Turek z filmem pt. "Matematyka w Przyrodzie" - zdobyły II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Matematyczna Wideomania" organizowanym przez Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. 

      Przegląd filmów finałowych oraz uroczysta gala finałowa konkursu odbyły się w dniach 16-17.06.2024 r.. 

      Uczennicom serdecznie gratulujemy sukcesu!

       

     • Współpraca z Katedrą Bezpieczeństwa Narodowego UJ

     • 13 czerwca odbył się kolejny wykład w ramach współpracy z Katedrą Bezpieczeństwa Narodowego UJ. Prelegentem był dr hab. Piotr Bajor prof. UJ, dziekan elekt Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ. Temat: "Uwarunkowania, ewolucja i wyzwania bezpieczeństwa globalnego".

     • Wystawa Van Gogh

     • Uczniowie klasy 1d wybrali się na jednodniową wycieczkę do Krakowa, aby zwiedzić wystawę dzieł Vincenta van Gogha. Wystawa zachwyciła nas różnorodnością prac artysty, od jego wczesnych rysunków po najbardziej znane obrazy, takie jak "Gwiaździsta noc". Uczniowie mieli okazję zapoznać się z technikami malarskimi Van Gogha oraz historią jego życia poprzez ciekawe opowieści przewodnika. Każdy z nas był pod wrażeniem intensywnych barw i emocji wyrażonych na płótnach, co zainspirowało nas do rozmów o sztuce i kreatywności. Wycieczka była niezwykle pouczająca i dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń artystycznych.

     • Muzeum Auschwitz-Birkenau. 84. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz.

     • 84. rocznica pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz.

      Dnia 14 czerwca 2024 roku w 84. rocznice pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz klasa 3b wzieła udział w wycieczce jednodniowej, odwiedzając Muzeum Auschwitz-Birkenau oraz Regulice. Wycieczkę rozpoczęliśmy od przejazdu drezynami, co pozwoliło nam poznać dawne metody transportu i cieszyć się malowniczymi krajobrazami okolic Regulic. Po ekscytującej przejażdżce udaliśmy się do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, gdzie spotkaliśmy się z przewodniczką, panią Katarzyną Pilarską. Pani Katarzyna wprowadziła nas w historię obozu, opowiadając o losach więźniów i warunkach panujących w obozie. Spacerowaliśmy po terenie muzeum, zwiedzając autentyczne baraki, komory gazowe i krematoria, co wzbudziło w nas głębokie emocje i refleksje. Wizyta w muzeum była ważną lekcją historii, przypominającą o tragedii Holokaustu. Wycieczka była połączeniem edukacji i integracji, dostarczając uczniom zarówno wiedzy, jak i niezapomnianych wrażeń. Dzięki zaangażowaniu przewodników i uczniów, wycieczka przebiegła sprawnie i bezproblemowo. Każdy z uczestników wrócił do domu z nowymi doświadczeniami, które na długo pozostaną w pamięci.

     • Licealiada 2024

     • Nowa galeria Licealiada 2024 została dodana do albumu fotograficznego

      Licealiada 2024

       

      LO z Legionowa zwycięzcą Ogólnopolskiej Licealiady piłki siatkowej dziewcząt w Wieliczce!

      Hala sportowa wielickiego liceum przez ostatnie trzy dni była miejscem rozgrywania Finału Ogólnopolskiej Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt. Do Wieliczki przyjechały i przyleciały (XVI LO ze Szczecina przyleciało na turniej samolotem) najlepsze szkoły ponadpodstawowe z 12 województw, aby rywalizować o miano najlepszej drużyny szkolnej w siatkówce dziewcząt. Od początku rywalizacji faworytami turnieju były LO Legionowo i SMS Wieliczka. Obydwie drużyny bez porażki dotarły do finału, który rozegrany został w samo południe w ostatnim dniu turnieju. Podczas zawodów przez 3 dni rozegrano prawie 40 spotkań na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Było wiele zaciętych meczów, ciekawych akcji, wielokrotnie o zwycięstwie decydowały tie breaki. Taki też był finał, w którym po bardzo dobrym i zaciętym meczu przy pełnych trybunach tytuł mistrzowski zdobyło liceum z Legionowa. Wielkim sukcesem też pozostaje drugie miejsce wielickiego SMS w ogólnopolskiej rywalizacji. Brązowe medale zdobyła drużyna LO Szamotuły, która pokonała w tie breaku SMS Żywiec. W uroczystej ceremonii zakończenia turnieju uczestniczyli wicestarosta wielicki Ewa Ptasznik, zastępca burmistrza Lucjan Rówiński, członek Prezydium Zarządu Małopolskiego SZS Dariusz Zawiślan, kierownik Wydziału Edukacji Sportu i Zdrowia Mariusz Maziarz oraz gospodarze i organizatorzy turnieju Monika Szypuła -dyrektor LO Wieliczka i Grzegorz Siemieniec - dyrektor MOS Wieliczka. Uczestniczki zawodów dziękując za piękny turniej i bardzo dobrą organizację, pożegnały się zwrotem - do zobaczenia za rok, podkreślając wzorowe przeprowadzenie imprezy. Organizatorzy: LO Wieliczka i MOS Wieliczka dziękują Powiatowi Wielickiemu, Firmie Patron, Zakładowi Produkcji Soli Specjalnych "Produkt-Sol" Sp. z o.o. oraz Miastu i Gminie Wieliczka za wsparcie, bez którego nie jest możliwe osiągnięcie sukcesu organizacyjnego.

      Końcowa klasyfikacja turnieju

      1 LO Legionowo

      2 SMS Wieliczka

      3 I LO Szamotuły

      4 SMS Żywiec

      5 ZSMT Ostrów K Łucka

      6 IV LO Gdańsk

      7 PLO 9 Opole

      8 XVI LO Szczecin

      9 SMS Mielec

      10 CKZiU Nowa Sól

      11 VI LO Białystok

      12 LO Giżycko

     • Licealiada 2024 / Terminarz

     • SMS Wieliczka - LO Legionowo w finale Ogólnopolskiej Licealiady!

      Po dwóch dniach ciężkich zmagań i meczów na naprawdę wysokim poziomie wieczorem rozegrano spotkania półfinałowe, w których SMS Wieliczka pokonał SMS Żywiec, a LO Legionowo pokonało LO Szamotuły.

      W środę od 9 rozpoczynamy decydujące o końcowej klasyfikacji spotkania.

      Już o 9.00 w meczu 11. miejsce zmierzy się LO Giżycko - VI LO Białystok

      o 9. miejsce SMS Mielec - CKZiU Nowa Sól

      a o 7. miejsce PLO 9 Opole - XVI LO Szczecin

      o godzinie 10.30 w meczu o 5. miejsce zagrają IV LO Gdańsk - ZS Ostrów k. Lasku, a o brązowe medale SMS Żywiec - LO Szamotuły

      O 12.00 w wielkim finale o tytuł najlepszej szkoły w Polsce w siatkówce żeńskiej zagrają SMS Wieliczka i LO Legionowo

   • Kontakty

    • Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 18
    • tel 12 278 32 77
     fax 12 288 08 35
    • ul. Marsz. J. Piłsudskiego 18,
     32-020 Wieliczka
     Poland
    • Adres elektronicznej skrzynki podawczej
     LOMatejko475/SkrytkaESP
   • Logowanie