• Projekt CULTURAL EMPATHY

      Ten 24-miesięczny projekt o nazwie Empatia Kulturowa obejmuje „społeczną i edukacyjną wartość europejskiej mapy kulturowej”. Pod koordynacją naszego Liceum, we współpracy z Portugalią, Turcją, Włochami i Chorwacją będziemy razem doświadczać wspaniałych chwil.

       

       

       

      Celami projektu są:

      - animacja tradycyjnej opowieści ludowej w języku angielskim na scenie - mini show

      - pokaz i nauka tradycyjnych pieśni/ piosenek danego kraju

      - pokazy tradycyjnego tańca ludowego - każdy z partnerów

      - wycieczki historyczne, turystyczne i artystyczne

      - przygotowanie wystawy fotograficznej - stworzenie „Stoiska Kultury”

      Poczujmy różne emocje, rozwijając naszą empatię kulturową, poszerzajmy horyzonty naszej wiedzy poprzez poznawanie odmiennego bogactwa kultur krajów Unii Europejskiej. Będziemy się motywować do uczenia się przez całe życie za pomocą innowacyjnych i zabawnych metod oraz technik. Będziemy się doskonalić z technik teatralnych, wokalnych, ruchu, prezentacji i pracy zespołowej.

      To wszystko w poszanowaniu różnorodności kulturowej, w oparciu o idę tolerancji, dialogu i współpracy.

      Szkoły uczestniczące w projekcie:

      Liceum Ogólnokształcące im. J. Matejki w Wieliczce, Polska

      Agrupamento de Escolas D.Sancho II, Alijó, Vila Real, Portugalia

      Srednja škola Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod, Chorwacja

      Liceo Scientifico Statale "C. Urbani", San Giorgio A Cremano (Na), Włochy

      Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi, Merkez, Turcja

    • Projekt CULTURAL EMPATHY
     • Małopolska Chmura Edukacyjna po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce

      Małopolska Chmura Edukacyjna po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce

      Powiat Wielicki za pośrednictwem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce realizuje projekt "Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce w roku szkolnym 2020/2021" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W bieżącym roku szkolnym zorganizowano zajęcia geografii przy współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego.

     • Harmonogram pracy Komisji Rekrutacyjnej

      29 czerwca 2020 r. (poniedziałek) 9.00 - 15.00

      30 czerwca 2020 r. (wtorek) 12.00 - 15.00

      1 lipca 2020 r. (środa) 8.00 - 12.00

      2 lipca 2020 r. (czwartek) 12.00 - 15.00

      3 lipca 2020 r. (piątek) 8.00 - 12.00

      6 lipca 2020 r. (poniedziałek) 8.00 - 12.00

      7 lipca 2020 r. (wtorek) 12.00 - 15.00

      8 lipca 2020 r. (środa) 8.00 - 12.00

      9 lipca 2020 r. (czwartek) 12.00 - 15.00

      10 lipca 2020 r. (piątek) 8.00 - 12.00

    • Harmonogram pracy Komisji Rekrutacyjnej
    • Zdalna Szkoła
     • Zdalna Szkoła

      Powiat Wielicki realizuje projekt “Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”. Łączna wartość wydatków powiatu wynosi 100 000,00 zł i w całości jest pokrywana ze środków dotacji.

      Celem projektu jest zapewnienie w szkołach prowadzonych przez Powiat Wielicki dostępu do sprzętu umożliwiającego realizację podstawy programowej w formie zdalnej. W ramach projektu zaplanowano zakup 90 sztuk laptopów, 63 sztuk kamer internetowych, 5 drukarek oraz specjalistycznego oprogramowania Boardmaker Dynamically PRO (program wspierający komunikację alternatywną, służy do tworzenia interaktywnych plansz komunikacyjnych i jest wykorzystywany w pracy z dziećmi i młodzieżą ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi).

     • Zakończenie roku szkolnego

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

      W tym wyjątkowym roku szkolnym zakończenie roku będzie miało szczególny charakter. Chcemy umożliwić uczniom osobisty odbiór świadectw przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Wszystkich chętnych zapraszamy według harmonogramu podanego w tabeli. Świadectwa uczniów nieobecnych, będą do odebrania w sekretariacie szkoły w okresie wakacyjnym w godzinach 9.00-13.00.

       

      26 czerwca piątek – klasy 1pe,2b,1ga, 2c, 1pb, 2a, 1pf

      29 czerwca poniedziałek – klasy 1pa, 1pc, 2d, 2e, 1gb, 1gf,1pd

      30 czerwca wtorek – klasy 1gd, 1gc, 1ge, 2f

       

      Szczegóły w tabeli, proszę pamiętać o posiadaniu maseczki i dezynfekcji rąk przy wejściu do szkoły.

       

      Harmonogram rozdania świadectw

    • Zakończenie roku szkolnego
     • Wyniki rekrutacji do projektu Małopolska Chmura Edukacyjna

      21 października 2020 r. odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej projektu Małopolska Chmura Edukacyjna.

      Po analizie dokumentacji rekrutacyjnej, Komisja stwierdza, że wszystkie osoby, które złożyły dokumenty, spełniają wymagania formalne określone w regulaminie uczestnictwa w projekcie oraz wydanym na jego podstawie ogłoszeniu, zawierającym szczegółowe kryteria naboru. Deklaracje złożyło 35 osób. Komisja postanowiła objąć wymienioną formą wsparcia wszystkich zgłoszonych uczestników.
      Protokół z posiedzenia Komisji Rekrutacyjnej

     • Dzień otwarty - Matejkowski Festiwal Nauki i Pasji

      Serdecznie zapraszamy do udziału w ósmym festiwalu „Matejkowskie Dni Nauki i Pasji” organizowanym 25 oraz 27 marca 2020 r.

      Poprzednie edycje festiwalu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Bezpośrednimi odbiorcami są uczniowie szkół podstawowych. Festiwal został objęty honorowym patronatem Starosty Wielickiego Adama Kociołka.

     • Przydział sal na egzamin maturalny

       

      Drodzy maturzyści,

      w załączniku zamieszczono aktualny przydział sal na egzamin maturalny wraz z przydziałem wejść oraz wyjść w każdym dniu egzaminu. W tabeli znajduje się również informacja o miejscu przechowywania rzeczy osobistych. Bezwzględnie prosimy zapoznać się z dokumentem. 

    • Przydział sal na egzamin maturalny
     • Kontakt ze szkołą i nauczycielami

      Szanowni Państwo!

      W związku z zaistniałą trudną sytuacją ustalamy, że podstawowym sposobem komunikacji jest dziennik elektroniczny „Librus”. Do kontaktów dostępny jest również adres e-mail matejko1300@op.pl. W przypadku problemów z dostępem do dziennika (brak loginu, zagubione hasło) prosimy o kontakt na podany adres poczty elektronicznej. Tą samą drogą przekażemy nowy kod dostępu. Sekretariat jest czynny dla stron codziennie w godzinach 8.00-13.00. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników prosimy o kontakt osobisty tylko w wyjątkowych sytuacjach.

     • Sukcesy lekkoateltyczne

      Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy - Weronika Nagięć (jej trenerem jest pan Maciej Giza) w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 zdobyła złoty medal w biegu na 60 m przez płotki. Serdecznie gratulujemy! Warto wspomnieć również, że w czasie tych mistrzostw Katarzyna Serek (bieg na 1000m) i Emilia Skimina (bieg na 600m) poprawiły swoje rekordy życiowe.

    • Sukcesy lekkoateltyczne
    • Zajęcia na Akademii Górniczo-Hutniczej
     • Zajęcia na Akademii Górniczo-Hutniczej

      22 stycznia uczniowie klasy 3e mieli możliwość zapoznania się z działalnością naukowo-badawczą Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

      Prof. dr hab. inż. Jerzy Wiciak przybliżył im podstawowe zagadnienia działalności Wydziału, którymi są: mechanika, budowa i eksploatacja maszyn, automatyka i robotyka oraz mechatronika. Wydział w sposób ciągły zmienia i dostosowuje profil kształcenia tak, aby studenci zdobywali wiedzę na kierunkach, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie przemysłu i gospodarki.