• Rekrutacja 2023/2024

• Machina rekrtacji ruszyła nieco ponad tydzień temu. Przypominamy, że wszystkie niezbędne informacje znajdą Państwo w zakładce REKRUTACJA.

Tymczasem zapraszamy do obejrzenia prezentacji o szkole.

PREZENTACJA 2023

Drodzy Ósmoklasiści w dniu 26 maja br. po raz ostatni zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną naszego Liceum na rok szkolny 2023/2024. Osoby chętne zapraszamy na spotkanie w następujących godzinach:  11.40, 12.35, 14.15 - zbiórka koło sekretariatu.

W innym terminie spotkanie nie jest możliwe.

Wszelkie informacje na temat rekrutacji, planowanych klas znajdują się na stronie szkoły.

• ROK MATEJKOWSKI

• 27 kwietnia klasa 2a ukończyła projekt „Jan Matejko wszystkim znany” związany ze 185 rocznicą urodzin i 130 rocznicą śmierci Jana Matejki. Głównym celem inicjatywy było uhonorowanie patrona naszego liceum przez stworzenie fotografii - artystycznych kreacji zainspirowanych dziełami mistrza. Uczniowie interpretowali następujące obrazy: „Konstytucja 3 Maja”, „Hołd Pruski”, „Wernyhora”, „Otrucie królowej Bony”, „Portret żony w stroju ślubnym”, „Święta Kinga modląca się na tle sądeckich gór”, „ Ociemniały Wit Stwosz z wnuczką”, „Kasztelanka” i „Stańczyk”.

W przedsięwzięciu udział wzięli: Dagmara Braś, Kinga Karpierz, Olaf Kiepuszewski, Aleksander Krzeczowski, Sebastian Kubowicz, Michał Lorenc, Oliwia Nowicka, Jerzy Okoński, Joanna Orzechowska, Hanna Roehlich, Aniela Sikora, Izabela Skimina, Victoria Tota, Wiktoria Stalmach, Weronika Sykała, Emilia Wielgus, Magda Winiarska, Jakub Wojtysko.

Autorką koncepcji projektu jest Pani Melania Gurgul, a twórcami zdjęć Pan Marcin Ciebień oraz uczennica Weronika Sykała.  Fotografie zostały wykonane w kompleksie Zamku Żupnego w Wieliczce, w ramach współpracy z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka oraz w otoczeniu Zamku Królewskiego w Dobczycach.

Poprzez realizowane działania uczniowie doskonalili kompetencje kluczowe włącznie z pracą zespołową, rozwijaniem aktywności i kreatywności oraz uwrażliwianiem na piękno przez obcowanie ze sztuką.