Miło nam poinformować o sukcesie naszej uczennicy - Weronika Nagięć (jej trenerem jest pan Maciej Giza) w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 zdobyła złoty medal w biegu na 60 m przez płotki. Serdecznie gratulujemy! Warto wspomnieć również, że w czasie tych mistrzostw Katarzyna Serek (bieg na 1000m) i Emilia Skimina (bieg na 600m) poprawiły swoje rekordy życiowe.
Zajęcia na Akademii Górniczo-Hutniczej
22 stycznia uczniowie klasy 3e mieli możliwość zapoznania się z działalnością naukowo-badawczą Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Prof. dr hab. inż. Jerzy Wiciak przybliżył im podstawowe zagadnienia działalności Wydziału, którymi są: mechanika, budowa i eksploatacja maszyn, automatyka i robotyka oraz mechatronika. Wydział w sposób ciągły zmienia i dostosowuje profil kształcenia tak, aby studenci zdobywali wiedzę na kierunkach, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie przemysłu i gospodarki.
Młodzież pod opieką pani Gabrieli Woźniak-Kowalik i pani Iwony Pluty zwiedziła laboratoria i miała możliwość obserwować prace związane z konstrukcją robotów przemysłowych i medycznych oraz samodzielnego sterowania modelami pokazowymi.
Polsko-niemieckie stypendium artystyczne i kulturalne dla młodzieży i młodych dorosłych!
Rusza kolejna edycja projektu Young Master, który jest zorganizowany w ramach partnerskiej współpracy pomiędzy powiatem wielicki, monachijskim i krakowskim. Zachęcamy do zapoznania się z bardziej szczegółowymi informacjami pod linkiem:
Małopolska Chmura Edukacyjna
W roku szkolnym 2019/2020 trzydziestu jeden uczniów i uczennic naszego liceum zakwalifikowało się do projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce" współfinansowanym praz Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Uczennice i uczniowie będą uczestniczyć w kółkach naukowych z chemii prowadzonych przez Panią Marię Trzopek i wykładach on line prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej. W ramach kół naukowych młodzież będzie prowadziła własne prace badawcze z zakresu biotechnologii , technologii chemicznej w tym technologii kosmetyków.
Projekt zakończy się w czerwcu 2020r.
Rekrutacja do Małopolskiej Chmury Edukacyjnej
REKRUTACJA DO PROJEKTU
„MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W WIELICZCE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020”
współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 10: Wiedza i Kompetencje, Działanie: 10.1. Rozwój kształcenia, Poddziałanie: 10.1.4. Małopolska Chmura Edukacyjna
Zajęcia pozalekcyjne z chemii
wykłady on –line, kółka zainteresowań
Formalne wymogi uczestnictwa:
1. status ucznia LO w Wieliczce,
2. ocena minimum 4 z chemii za ostatni rok nauki lub opinia nauczyciela przedmiotu i wychowawcy
3. nie uczestniczenie w podobnym projekcie
4. złożenie kompletu dokumentów (do pobrania w sekretariacie LO lub na stronie www szkoły)
Osoby spełniające wymogi formalne będą kwalifikowane na podstawie listy rankingowej, opracowanej przez Komisję Rekrutacyjną na podstawie kryteriów rekrutacji dostępnych w Regulaminie Rekrutacji.
Rekrutacja rozpoczyna się 15.10.2019 i potrwa do 25.10.2019 r.
Czytelnia otwarta
22 stycznia została oficjalnie otwarta czytelnia szkolna, która mieści się w dawnej sali językowej 38.
Ze względu na sąsiedztwo biblioteki jesienią po otwarciu trzeciego piętra rozpoczął się remont tego pomieszczenia. Ściany zostały odnowione, zakupiono nowe meble w stylu skandynawskim. W styczniu przyjechały regały.
Nad dobra atmosferą w czytelni czuwają znane polskie poetki i poeci oraz pisarki i pisarze między innymi Bruno Schulz, Maria Konopnicka czy Władysław Reymont. Karykatury autorstwa Eryka Lipińskiego oprawione w białe ramy doskonale wyglądają na jasnoszarych ścianach. Dużo różnorodnych roślin doniczkowych na parapetach, podłodze i regałach czyni to miejsce przytulnym i wyjątkowym. W czytelni oczywiście obowiązuje kulturka, o czym przypomina Akira. Czytelnia będzie otwarta w godzinach pracy biblioteki szkolnej.
ZAPRASZAMY!
2
Małopolska Chmura Edukacyjna w roku szkolnym 2019/2020
Celem głównym projektu jest podniesienie u 22 uczniów i uczennic LO w Wieliczce objętych projektem kompetencji kluczowych w zakresie chemii poprzez współpracę ze Politechniką Krakowską oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (zajęć on line i kół naukowych) do końca roku szkolnego 2019/2020.
Kola naukowe będą realizowane w grupach 5-8 osobowych. Zajęcia odbywać się będą w pracowni LO, która będzie wyposażona w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć na odległość. Realizowanie wysokiej jakości zajęć z kompetencji kluczowych będzie możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii multimedialnej, zaangażowaniu w proces dydaktyczny Politechniki Krakowskiej oraz doposażeniu w pomoce dydaktyczne do zajęć z chemii.
Aktywni młodzi!
W dniach 21-24 stycznia uczestnicy projektu "Aktywni młodzi" brali udział w warsztatach stacjonarnych dotyczących współpracy zespołowej. Jest to kolejne działanie w ramach projektu po indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym. Już w lutym uczestnicy projektu będą brali udział w 3-dniowych warsztatach wyjazdowych.
Kolejny sukces sportowy
W powiatowych rozgrywkach w piłce ręcznej dziewcząt, które odbyły się 21 stycznia, nie było mocnych na reprezentację naszego LO. Dziewczyny pewnie i z dużą przewagą bramkową wygrały wszystkie spotkania i awansowały do półfinałów wojewódzkiej licealiady. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszej grze!
Małopolska Chmura Edukacyjna
Projekt nr RPMP.02.01.03-12-0191/16 jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 2 Osi Priorytetowej Cyfrowa Małopolska, Działanie 2.1 E-administracja i otwarte zasoby, Poddziałanie 2.1.3 E-usługi w edukacji.Beneficjent projektu: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
Partner projektu: Powiat Wielicki
Okres realizacji projektu: od 2017 r. do 2019 r.
Wartość projektu: 60 125 481,64 zł
Wartość projektu dla Powiatu Wielickiego: 572 374,32 zł
Projektem zostały objęte następujące szkoły:
Zespół Szkół w Gdowie, 34-420 Gdów 405;
Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce, 32-020 Wieliczka ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 105
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 18
Cel projektu:
Wsparciem objęte zostanie przedsięwzięcie dotyczące małopolskiej chmury edukacyjnej, ukierunkowane na przekazywanie wiedzy oraz przybliżanie osiągnięć naukowych uczelni wyższych, przy wykorzystaniu technologii informacyjnych i telekomunikacyjnych, uczniom w Małopolsce.
Małopolska Chmura Edukacyjna (komponent inwestycyjny) realizowany przez Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie w partnerstwie z Powiatem Wielickim obejmuje realizację działań, związanych z wyposażeniem trzech szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu wielickiego, w sprzęt służący do komunikacji poprzez platformę multimedialną.
Przedsięwzięcie Małopolska Chmura Edukacyjna realizowane jest poprzez projekty, które są wzajemnie ze sobą powiązane i obejmują m.in. wyposażenie szkół i uczelni wyższych w sprzęt służący do komunikacji poprzez sieć internetową, którego liderem jest Akademia Górniczo-Hutnicza, a uczelnie wyższe oraz organy prowadzące szkoły ponadpodstawowe – partnerem. Dzięki realizacji projektu powstanie w szkołach prowadzonych przez Powiat infrastruktura służąca do realizacji zajęć on-line i kół naukowych w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie