• Z wizytą w partnerskiej szkole w Kladno
     • Z wizytą w partnerskiej szkole w Kladno

      W dniach 23 – 25 września br delegacja liceum odbyła służbową podróż do partnerskiej szkoły SOŠ SOU Kladno w Czechach. Głównym celem wizyty polskiej delegacji w składzie wicedyrektor Iwona Wania, pedagog szkolny Anna Kurańda – Korczyńska oraz nauczyciele Dorota Ciuk i Katarzyna Tokarczyk, był udział w obchodach jubileuszu 90 lecia powstania szkoły w Kladno. Wielickie liceum współpracuje z czeską szkołą od roku 2019 realizując wymianę uczniowską. Podczas pobytu w Czechach polscy nauczyciele aktywnie uczestniczyli w jubileuszowych aktywnościach szkoły. Zwiedzili okolicznościowe wystawy związane z powstaniem i działalnością szkoły, uczestniczyli w otwarciu nowych pomieszczeń szkolnych, degustowali potrawy sporządzone przez uczniów klas gastronomicznych, a przede wszystkim wzięli udział w uroczystej gali jubileuszowej.

     • „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny" w naszej szkole.

       

      21 września 2021 roku w Auli Starostwa Powiatowego w Wieliczce Pani Dyrektor Monika Szypuła odebrała 8 laptopów zakupionych w ramach projektu  „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny.

      Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych”  dla Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce. Na realizację projektu skierowanego łącznie do trzech szkół ogólnokształcących Powiat Wielicki otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 75 tyś. złotych.  Zakup  24 laptopów możliwy był dzięki uzyskaniu dotacji ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

      Celem projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny" jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne poprzez zakup przez organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz placówki systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół zawodowych) sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Sprzęt będzie wykorzystywany w codziennej pracy szkoły. Będzie mógł zostać także wypożyczony w przypadku ograniczenia zajęć dydaktycznych lub ich w pełni zdalnej realizacji i uzupełni wcześniej pozyskane w tym celu komputery.

    • „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny" w naszej szkole.
     • Małopolska Chmura Edukacyjna

      Powiat Wielicki za pośrednictwem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce realizuje projekt "Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce w roku szkolnym 2021/2022" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2021/2022 realizowane będą zajęcia chemii przy udziale Politechniki Krakowskiej.

     • Informacja o zebraniach z Rodzicami

      Szanowni Państwo,

      informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się dzisiaj według harmonogramu:

      g. 17:00 - klasy drugie i klasy trzecie liceum 4-letniego

      g. 18:00 - klasy pierwsze i klasy trzecie liceum 3-letniego.

      Wykaz sal, w których odbędą się zebrania, będzie wywieszony w holu szkoły.

     • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego

       

      Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się według nastepującego harmonogramu:

       

      godzina 9.00       klasy pierwsze

      godzina 10.00     klasy drugie

      godzina 10.30     klasy trzecie czteroletniego liceum 

      godzina 11.00     klasy trzecie trzyletniego liceum  

       

    • Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego
     • Zaproszenie na webinarium "Etyka w technologii i internecie"

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. "Etyka w technologii i internecie", organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31maja 2021 r. w g. 15-17.

      Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja. Webinarium odbędzie się w języku angielskim.

      Będzie można się dowiedzieć między innymi:

      Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego,polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?

      Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąćzaproszenie na wydarzenie?

      Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?

      Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie zentuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu. 

      Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski - pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds.etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan -doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.

      Organizatorami konferencji są Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Wydarzenie odbędzie się po angielsku.

      Link do rejestracji:

      Rejestracja

       

      Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/922918581840390

      Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/igf2021/droga-do-igf-2021---konferencja-etyka-w-technologii

       

     • Projekt CULTURAL EMPATHY

      Ten 24-miesięczny projekt o nazwie Empatia Kulturowa obejmuje „społeczną i edukacyjną wartość europejskiej mapy kulturowej”. Pod koordynacją naszego Liceum, we współpracy z Portugalią, Turcją, Włochami i Chorwacją będziemy razem doświadczać wspaniałych chwil.

       

       

       

      Celami projektu są:

      - animacja tradycyjnej opowieści ludowej w języku angielskim na scenie - mini show

      - pokaz i nauka tradycyjnych pieśni/ piosenek danego kraju

      - pokazy tradycyjnego tańca ludowego - każdy z partnerów

      - wycieczki historyczne, turystyczne i artystyczne

      - przygotowanie wystawy fotograficznej - stworzenie „Stoiska Kultury”

      Poczujmy różne emocje, rozwijając naszą empatię kulturową, poszerzajmy horyzonty naszej wiedzy poprzez poznawanie odmiennego bogactwa kultur krajów Unii Europejskiej. Będziemy się motywować do uczenia się przez całe życie za pomocą innowacyjnych i zabawnych metod oraz technik. Będziemy się doskonalić z technik teatralnych, wokalnych, ruchu, prezentacji i pracy zespołowej.

      To wszystko w poszanowaniu różnorodności kulturowej, w oparciu o idę tolerancji, dialogu i współpracy.

      Szkoły uczestniczące w projekcie:

      Liceum Ogólnokształcące im. J. Matejki w Wieliczce, Polska

      Agrupamento de Escolas D.Sancho II, Alijó, Vila Real, Portugalia

      Srednja škola Matije Antuna Reljkovića, Slavonski Brod, Chorwacja

      Liceo Scientifico Statale "C. Urbani", San Giorgio A Cremano (Na), Włochy

      Vakıfbank Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi, Merkez, Turcja

    • Projekt CULTURAL EMPATHY
     • Małopolska Chmura Edukacyjna po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce

      Małopolska Chmura Edukacyjna po raz kolejny w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki w Wieliczce

      Powiat Wielicki za pośrednictwem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce realizuje projekt "Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce w roku szkolnym 2020/2021" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W bieżącym roku szkolnym zorganizowano zajęcia geografii przy współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego.