Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna przyjmuje ORYGINAŁY dokumentów od osób zakwalifikowanych w dniach:
10.08.2022 r. ŚRODA godz. 10.00 - 14.00
17.08.2022 r. ŚRODA godz. 10.00 - 15.00.
Informujemy, że Komisja Rekrutacyjna przyjmuje ORYGINAŁY dokumentów od osób zakwalifikowanych w dniach:
10.08.2022 r. ŚRODA godz. 10.00 - 14.00
17.08.2022 r. ŚRODA godz. 10.00 - 15.00.
Lista podręczników dla klas pierwszych do pobrania TUTAJ.
Lista podręczników dla klas DRUGICH do pobrania ZESTAW_PODRECZNIKOW_DLA_UCZNIOW_KLAS_DRUGICH_4.doc.
Lista podręczników dla klas DRUGICH do pobrania ZESTAW_PODRECZNIKOW_DLA_UCZNIOW_KLAS_TRZECICH_4(1).doc.
Lista podręczników dla klas DRUGICH do pobrania ZESTAW_PODRECZNIKOW_DLA_UCZNIOW_KLAS_CZWARTYCH_4(1).doc.
Informujemy, że listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zastaną podane do publicznej wiadomości 19 lipca o godzinie 12.00.
Listy będą dostępne w budynku szkoły na praterze (nie będą umieszcznone na stronie internetowej szkoły, nie udzielamy również informacji telefonicznie).
4 czerwca siedmioro uczniów naszego LO miało okazję wyjechać na tydzień do Portugalii w ramach projektu Erasmus+, sukcesywnie realizowanego od lat w naszej szkole.
W tym czasie mieliśmy okazję poznać nowe kultury i zwyczaje panujące w poszczególnych krajach – w goszczącej nas Portugalii, w Chorwacji, w Turcji oraz we Włoszech. W Alijó przywitani zostaliśmy jedną z tamtejszych tradycyjnych potraw – francesinhą. W przeciągu weekendu z rówieśnikami złapaliśmy bardzo dobry kontakt i nie mogliśmy oderwać się od rozmów oraz wspólnego spędzenia wolnego czasu: poszliśmy na spacer prowadzący do punktu widokowego, stamtąd udaliśmy się na surprise lunch do naszego dobrego przyjaciela. Po południu odebrał nas autobus, którym udaliśmy się do Pinhao, by skorzystać z wodnych atrakcji – kajaki były świetną opcją w czasie tak upalnej pogody!
Zajęcia dla uczniów Szkoły Przygotowawczej z Ukrainy
rozpoczynają się w poniedziałek 11 kwietnia 2022 roku
o godzinie 9.00 w auli szkolnej.
Proszę przynieść ze sobą posiadane dokumenty: paszport,
dokument nadania numeru „PESEL” (jeśli jest nadany),
świadectwa szkolne.
У понеділок
W dniach 28.02 - 06.03.2022 grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Slavonskim Brodzie (Chorwacja) w spotkaniu w ramach projektu Cultural Empathy programu Erasmus+. Wrażenia z wyjazdu opisała jedna z uczestniczek - Zuzanna Cieciura z kl.3pd
Liceum Ogólnokształcące im. Jana Matejki w Wieliczce cyklicznie uczestniczy w projektach organizowanych w ramach programu Erasmus+. Tym razem 26 lutego rozpoczęliśmy wyprawę do Chorwacji z projektu Cultural Empathy. W podróży cały czas niecierpliwie wyczekiwaliśmy momentu, w którym będziemy mogli poznać naszych nowych zagranicznych przyjaciół. Gdy wreszcie nadszedł moment poznania rówieśników z innych krajów, nie mogliśmy oderwać się od wspólnych rozmów, a przede wszystkim od siebie. Już pierwszego dnia pobytu w Chorwacji udało nam się również zwiedzić Slavonski Brod - miasteczko, w którym mieszkaliśmy. Mogliśmy zobaczyć zwyczaje miejscowych ludzi i poznać historię okolicy. W ciągu pierwszych dni odwiedziliśmy galerię sztuki i muzeum tamburicy - tradycyjnego chorwackiego instrumentu muzycznego. Mieliśmy niezwykłą okazję przebywać kilka dni w chorwackiej szkole średniej, poznać jej uczniów, odwiedzić sale lekcyjne i dowiedzieć się o tamtejszym systemie edukacji, który - jak się okazało - nie różni się tak bardzo od polskiego. W kolejnych dniach coraz mocniej doświadczaliśmy chorwackiej kultury, np poprzez wspaniałą wycieczkę do stolicy - Zagrzebia, podczas której poznaliśmy jeszcze więcej historycznych faktów na temat odwiedzanego przez nas kraju. Cieszymy się, że mogliśmy przyswajać kultury także innych krajów - Turcji, Portugalii i Włoch oraz dzielić się zwyczajami z Polski. Momentem, który na pewno pozostanie nam w pamięci, była prezentacja przygotowanych wcześniej przez każdy kraj chorwackiego tańca i piosenki, wszyscy bardzo się starali, szczególnie, aby prawidłowo wymówić słowa w języku obcym. Wszystkim bardzo podobała się wycieczka do parku natury i rejs łódką, nawet wietrzna pogoda nie zepsuła tej wyprawy. Z sentymentem będziemy wspominać dzień międzykulturowy, w którym każdy z krajów opowiedział o swojej ojczyźnie, zaciekawił interesującymi faktami, zarażał kulturą i dzielił się tradycyjnym jedzeniem (dla wszystkich właśnie smakowanie nowych potraw okazało się najciekawsze). Tego dnia z przykrością musieliśmy również pożegnać włoskich przyjaciół, którzy musieli wracać do swojego słonecznego państwa. Naszą ostatnią wyprawą była podróż do Osijeka, pięknego miasta z zachwycającą katedrą. Gdy nadszedł dzień powrotu, z bólem serca żegnaliśmy się z koleżankami i kolegami z Portugalii, Turcji i Chorwacji. Bardzo nie chcieliśmy kończyć tej wspaniałej przygody, dlatego łzy napływały nam do oczu. Po powrocie do Polski niezmiernie miło wspominamy projekt Cultural Empathy. Erasmus+ z pewnością daje ogrom możliwości takich jak zawarcie międzynarodowych znajomości, chłonięcie zagranicznych zwyczajów, doskonalenie poziomu języka angielskiego, a przede wszystkich niezapomniane przygody. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że mieliśmy okazję uczestniczyć w tym projekcie i patrzymy w przyszłość z nadzieją na następne.
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
w obliczu ostatnich wydarzeń na Ukrainie nasza szkoła przyłącza się do zbiórki rzeczy i żywności. Pamiętamy także o porzucanych psach i kotach, które również liczą na nasze wsparcie.
W dniach 23 – 25 września br delegacja liceum odbyła służbową podróż do partnerskiej szkoły SOŠ SOU Kladno w Czechach. Głównym celem wizyty polskiej delegacji w składzie wicedyrektor Iwona Wania, pedagog szkolny Anna Kurańda – Korczyńska oraz nauczyciele Dorota Ciuk i Katarzyna Tokarczyk, był udział w obchodach jubileuszu 90 lecia powstania szkoły w Kladno. Wielickie liceum współpracuje z czeską szkołą od roku 2019 realizując wymianę uczniowską. Podczas pobytu w Czechach polscy nauczyciele aktywnie uczestniczyli w jubileuszowych aktywnościach szkoły. Zwiedzili okolicznościowe wystawy związane z powstaniem i działalnością szkoły, uczestniczyli w otwarciu nowych pomieszczeń szkolnych, degustowali potrawy sporządzone przez uczniów klas gastronomicznych, a przede wszystkim wzięli udział w uroczystej gali jubileuszowej.
21 września 2021 roku w Auli Starostwa Powiatowego w Wieliczce Pani Dyrektor Monika Szypuła odebrała 8 laptopów zakupionych w ramach projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny.
Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych” dla Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce. Na realizację projektu skierowanego łącznie do trzech szkół ogólnokształcących Powiat Wielicki otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 75 tyś. złotych. Zakup 24 laptopów możliwy był dzięki uzyskaniu dotacji ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach 10 Osi Priorytetowej Wiedza i Kompetencje Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego Poddziałanie 10.1.6 Cyfryzacja szkół prowadzących kształcenie ogólne Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Celem projektu "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny" jest wsparcie realizacji zajęć dydaktycznych w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych oraz placówkach systemu oświaty prowadzących kształcenie ogólne poprzez zakup przez organy prowadzące publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, ponadpodstawowe oraz placówki systemu oświaty prowadzące kształcenie ogólne (z wyłączeniem szkół zawodowych) sprzętu komputerowego umożliwiającego zdalne nauczanie, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Sprzęt będzie wykorzystywany w codziennej pracy szkoły. Będzie mógł zostać także wypożyczony w przypadku ograniczenia zajęć dydaktycznych lub ich w pełni zdalnej realizacji i uzupełni wcześniej pozyskane w tym celu komputery.
Powiat Wielicki za pośrednictwem Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Wieliczce realizuje projekt "Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce w roku szkolnym 2021/2022" dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. W roku szkolnym 2021/2022 realizowane będą zajęcia chemii przy udziale Politechniki Krakowskiej.
Szanowni Państwo,
informujemy, że zebrania z rodzicami odbędą się dzisiaj według harmonogramu:
g. 17:00 - klasy drugie i klasy trzecie liceum 4-letniego
g. 18:00 - klasy pierwsze i klasy trzecie liceum 3-letniego.
Wykaz sal, w których odbędą się zebrania, będzie wywieszony w holu szkoły.
PROCEDURA FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W CZASIE EPIDEMII
W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. JANA MATEJKI W WIELICZCE
I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się według nastepującego harmonogramu:
godzina 9.00 klasy pierwsze
godzina 10.00 klasy drugie
godzina 10.30 klasy trzecie czteroletniego liceum
godzina 11.00 klasy trzecie trzyletniego liceum
Ogłoszenie o zamówieniu Roboty budowlane Kompleksowa realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj rozbudowy Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki o salę gimnastyczną z boiskiem sportowym wielofunkcyjnym na dachu, parkingiem podziemnym
Szczegółowe informacje:
Szanowni Absolwenci,
zapraszamy po odbiór świadectw dojrzałości w poniedziałek, 5 lipca w godzinach 9.00-15.00 w sali nr 6.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w webinarium przeznaczonym dla młodego pokolenia, pt. "Etyka w technologii i internecie", organizowanego w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ, które odbędzie się 31maja 2021 r. w g. 15-17.
Udział w wydarzeniu jest darmowy, wymagana rejestracja. Webinarium odbędzie się w języku angielskim.
Będzie można się dowiedzieć między innymi:
Co na temat sztucznej inteligencji myślą doradca rządu egipskiego,polski doradca OECD i minister Piotr Mazurek?
Dlaczego najpopularniejszy robot na świecie zgodził się przyjąćzaproszenie na wydarzenie?
Co polska młodzież ma wspólnego ze etyczną sztuczną inteligencją?
Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiedzą o tym, jak zaangażować się w globalnych ruch Youth IGF a także wspólnie zentuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i internetu.
Wśród prelegentów znajdą się m.in. Robert Kroplewski - pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds.etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan -doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ.
Organizatorami konferencji są Pełnomocnik Rządu ds. polityki młodzieżowej Piotr Mazurek, Youth IGF Poland oraz Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, we współpracy z TrendHouse.org. Wydarzenie odbędzie się po angielsku.
Link do rejestracji:
Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/922918581840390
Więcej informacji: https://www.gov.pl/web/igf2021/droga-do-igf-2021---konferencja-etyka-w-technologii
Zapraszamy na spotkanie dotyczące nowego kierunku GBS na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 31 maja br.
Powered by aSc EduPage