• Małopolska Chmura Edukacyjna

• W roku szkolnym 2019/2020 trzydziestu jeden uczniów i uczennic naszego liceum zakwalifikowało się do projektu "Małopolska Chmura Edukacyjna w Liceum Ogólnokształcącym w Wieliczce" współfinansowanym praz Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Uczennice i uczniowie będą uczestniczyć w kółkach naukowych z chemii prowadzonych przez Panią Marię Trzopek i wykładach on line prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Krakowskiej. W ramach kół naukowych młodzież będzie prowadziła własne prace badawcze z zakresu biotechnologii , technologii chemicznej w tym technologii kosmetyków.

Projekt zakończy się w czerwcu 2020r.

• Rekrutacja do Małopolskiej Chmury Edukacyjnej

• REKRUTACJA DO PROJEKTU

„MAŁOPOLSKA CHMURA EDUKACYJNA W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W WIELICZCE W ROKU SZKOLNYM 2019/2020”

współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa 10: Wiedza i Kompetencje, Działanie: 10.1. Rozwój kształcenia, Poddziałanie: 10.1.4. Małopolska Chmura Edukacyjna

Zajęcia pozalekcyjne z chemii

wykłady on –line, kółka zainteresowań

Formalne wymogi uczestnictwa:

1. status ucznia LO w Wieliczce,

2. ocena minimum 4 z chemii za ostatni rok nauki lub opinia nauczyciela przedmiotu i wychowawcy

3. nie uczestniczenie w podobnym projekcie

4. złożenie kompletu dokumentów (do pobrania w sekretariacie LO lub na stronie www szkoły)

Osoby spełniające wymogi formalne będą kwalifikowane na podstawie listy rankingowej, opracowanej przez Komisję Rekrutacyjną na podstawie kryteriów rekrutacji dostępnych w Regulaminie Rekrutacji.

Rekrutacja rozpoczyna się 15.10.2019 i potrwa do 25.10.2019 r.

• Czytelnia otwarta

• 22 stycznia została oficjalnie otwarta czytelnia szkolna, która mieści się w dawnej sali językowej 38.

Ze względu na sąsiedztwo biblioteki jesienią po otwarciu trzeciego piętra rozpoczął się remont tego pomieszczenia. Ściany zostały odnowione, zakupiono nowe meble w stylu skandynawskim. W styczniu przyjechały regały.

Nad dobra atmosferą w czytelni czuwają znane polskie poetki i poeci oraz pisarki i pisarze między innymi Bruno Schulz, Maria Konopnicka czy Władysław Reymont. Karykatury autorstwa Eryka Lipińskiego oprawione w białe ramy doskonale wyglądają na jasnoszarych ścianach. Dużo różnorodnych roślin doniczkowych na parapetach, podłodze i regałach czyni to miejsce przytulnym i wyjątkowym. W czytelni oczywiście obowiązuje kulturka, o czym przypomina Akira. Czytelnia będzie otwarta w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

ZAPRASZAMY!

• Małopolska Chmura Edukacyjna w roku szkolnym 2019/2020

• Celem głównym projektu jest podniesienie u 22 uczniów i uczennic LO w Wieliczce objętych projektem kompetencji kluczowych w zakresie chemii poprzez współpracę ze Politechniką Krakowską oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych (zajęć on line i kół naukowych) do końca roku szkolnego 2019/2020.

Kola naukowe będą realizowane w grupach 5-8 osobowych. Zajęcia odbywać się będą w pracowni LO, która będzie wyposażona w sprzęt umożliwiający prowadzenie zajęć na odległość. Realizowanie wysokiej jakości zajęć z kompetencji kluczowych będzie możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii multimedialnej, zaangażowaniu w proces dydaktyczny Politechniki Krakowskiej oraz doposażeniu w pomoce dydaktyczne do zajęć z chemii.

• Aktywni młodzi!

• W dniach 21-24 stycznia uczestnicy projektu "Aktywni młodzi" brali udział w warsztatach stacjonarnych dotyczących współpracy zespołowej. Jest to kolejne działanie w ramach projektu po indywidualnych spotkaniach z doradcą zawodowym. Już w lutym uczestnicy projektu będą brali udział w 3-dniowych warsztatach wyjazdowych.

• Kolejny sukces sportowy

• W powiatowych rozgrywkach w piłce ręcznej dziewcząt, które odbyły się 21 stycznia, nie było mocnych na reprezentację naszego LO. Dziewczyny pewnie i z dużą przewagą bramkową wygrały wszystkie spotkania i awansowały do półfinałów wojewódzkiej licealiady. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za powodzenie w dalszej grze!